Ukradł i połknął diament podczas wystawy. Okazało się, że kamień był fałszywy

Pamiętacie historię 32-letniego Chińczyka, który dokonał nietypowej kradzieży diamentu podczas wystawy w Colombo na Sri Lance? Jak się okazało, połknięty przez niego kamień był tylko podróbką.

Chou Wan został oskarżony przez policję o kradzież i połknięcie 1,5 karatowego diame ntu . Dowodem na to miało być zdjęcie rentgenowskie, na którym wyraźnie było widać kamień tkwiący w układzie pokarmowym mężczyzny. Niestety, po podaniu mu środków na przeczyszczenie, okazało się, że diament był bezwartościową fałszywką.

Służby poszukują teraz partnera Chou, który - najprawdopodobniej - korzystając z zamieszania, jakie wywołało połknięcie diamentu, ukradł prawdziwy kamień o wartości ponad 13 tys. dolarów.

Sprzedawca, Suresh Wijekoon, utrzymuje, ze przed kradzieżą w okolicy jego stoiska kręciło się dwóch Chińczyków. Jednego z nich udało mu się zatrzymać, jednak drugi zdołał umknąć.

Niestety, mimo połknięcia bezwartościowego kamienia, Chou Wan na razie nie będzie mógł opuścić aresztu. Policja oskarżyła go o współudział w kradzieży.

Więcej o: