Ktoś ofiarował bibliotece książkę z wydrążoną skrytką. W środku znajdował się...

Niezwykłego odkrycia dokonał jeden z pracowników biblioteki publicznej Porter County w Valparaiso na przedmieściach Chicago. W masywnej książce przekazanej placówce w darowiźnie znajdował się złoty pistolet.

Dzieło nazywa się "Outerbridge Reach", ale ktoś nie był szczególnie zainteresowany jego treścią. Książka miała wycięte środki stron i skrytkę znaną ze szpiegowskich czy gangsterskich opowieści. Wewnątrz umieszczony był złoty, prawdopodobnie zabytkowy, pistolet z drewnianą kolbą. Broń była jednostrzałowa, ładowana przez lufę.

Tajemnicza książkaTajemnicza książka fot. Valparaiso Police Department

Sprawa jest bardzo tajemnicza, a dyrektorka biblioteki Phyllis Nelson w rozmowie z policją przyznała, że nie może ustalić tożsamości darczyńcy. Każdego miesiąca biblioteka otrzymuje setki książek, ale nie prowadzi żadnych rejestrów związanych tego typu podarunkami.

Funkcjonariuszom udało się jednak ustalić, że pistolet nie był kradziony. Zatrzymali go jednak jako materiał dowody. Co ciekawe, to nie jest pierwszy tego typu przypadek w bibliotece Valparaiso. 12 lat wcześniej też znaleziono broń w książce, ale pani Nelson nie potrafiła zdradzić szczegółów sprawy, gdyż jeszcze wtedy tam nie pracowała.

Więcej o: