Zrobił sobie test ciążowy, wynik opublikował w sieci. Uratowało mu to życie

Capp'n - młoda dziewczyna mieszkająca w Kanadzie - dowiedziała się, że jej 18-letni przyjaciel znalazł nieużywany test ciążowy swojej byłej dziewczyny. Postanowił sprawdzić, co się stanie, jeżeli go użyje. Test wykazał, że jest w ciąży.

Dziewczynę rozbawiło to do tego stopnia, że postanowiła podzielić się historią ze światem. Zrobiła to w serwisie Reddit, zamieszczając taki oto komiks:

Komiks opublikowany przez Capp'nKomiks opublikowany przez Capp'n fot. Reddit fot. Reddit

Wielu użytkowników to rozbawiło, ale niektórzy z nich zwrócili uwagę na to, że tego typu wynik u mężczyzny może oznaczać raka jąder. W końcu udało im się przekonać Capp'n, że powinna skierować swojego przyjaciela do lekarza.

Okazało się, że u 18-latka zaczął rozwijać się guz. Na szczęście, tak wczesna diagnoza pozwala na szybką operację i powrót do zdrowia. Gdy Capp'n i jej przyjaciel dowiedzieli się o tym, gorąco podziękowali czujnym użytkownikom Reddita.

W jaki sposób test ciążowy mógł wykryć raka? Według onkologa, dr Mark Pomerantza:

Test ciążowy pozwala wykryć raka jąder dzięki temu, że jest wrażliwy na gonadotropinę kosmówkową. Bardzo często nowotwory tej części ciała wytwarzają dokładnie ten sam hormon.
Więcej o: