Odmówił poprowadzenia autobusu, bo było na nim napisane...

Pasażerowie oczekujący na kurs z Rotherham do Sheffield byli zdziwieni, gdy kierowca odmówił poprowadzenia autobusu. Wszystko przez to, że na burcie pojazdu widniał napis: "Niektórzy ludzie są gejami. Pogódź się z tym".

Podczas gdy zniecierpliwieni pasażerowie czekali na odjazd, kierowca zaczął kłócić się z kolegami z pracy i kilkoma co bardziej krewkimi klientami. Mimo ich nalegań, mężczyzna nie chciał wsiąść do środka.

Wsiadłam do autobusu w Rotherham. Jeden z kierowców akurat wysiadał, miał go zastąpić inny. Zamiast tego zaczęła się jakaś kłótnia, zostawili nas w środku pojazdu zupełnie się nami nie przejmując.

AutobusAutobus fot. Imgur fot. Imgur

Po 20 minutach pojawił się kolejny kierowca. Wszedł do autobusu, przeprosił pasażerów i powiedział, że jego poprzednik nie chciał zasiąść za kierownicą z powodu swoich silnych chrześcijańskich przekonań. Jednocześnie dodał, że sam nie popiera takich działań.

Rzecznik przedsiębiorstwa autobusowego First Group skomentował sprawę następująco:

Wiemy o incydencie dotyczącym jednego z naszych kierowców który odmówił prowadzenia autobusu. Porozmawialiśmy już z nim i sprawa ta została wyjaśniona. Chcemy przeprosić klientów, którzy odczuli negatywne efekty tego zdarzenia.

Znajdujący się na autobusie slogan "Niektórzy ludzie są gejami. Pogódź się z tym" został opłacony przez grupę Stonewall, działającą na rzecz praw osób homoseksualnych.

Więcej o: