Panda w samolocie China Airlines? Oszukali tysiące ludzi

Ta szokująca fotografia pandy podróżującej samolotem wywołała spore poruszenie w sieci. I oburzenia części internautów nie osłabił nawet fakt, że zwierzę leciało klasą biznes.

Wydawać by się mogło, że nawet pobieżny rzut oka na fotografię pozwoli dostrzec, że panda w rzeczywistości jest zwykłym pluszakiem. Ale anonimowi autorzy żartu przyłożyli się do zadania. Napisali fałszywą informację prasową, która miała uprawdopodobnić całą sytuację.

Linie lotnicze China Airlines z dumą sponsorują rezerwat pand w Chengdu i z radością zgodziły się pomóc w transporcie młodego zwierzęcia do zoo w Stanach Zjednoczonych. Po długotrwałych konsultacjach z weterynarzami z Chengdu zdecydowano, młoda panda nie powinna być przewożona w części bagażowej samolotu, gdzie opieka nad nią byłaby utrudniona. Dlatego też China Airlines przekazały w darowiźnie dwa miejsca w pierwszej klasie dla pandy Squee Squee i jej opiekuna Fu Jiang Langa.

W dalszej części informacji można było przeczytać między innymi o tym, że ze względów higienicznych panda nosi pieluchę. I dzięki tym wyjaśnieniom zdecydowana większość spośród tysięcy komentujących i udostępniających zdjęcie, uwierzyła w prawdziwość przedstawionej sytuacji. W sumie dlaczego nie? W końcu to Chiny.

Motywy, jakie kierowały autorami dowcipu, nie zostały jak dotąd ujawnione.

Więcej o: