Książę William przechodzi do cywila. Ma teraz inne sprawy na głowie

"Po ponad siedmiu latach służby wojskowej książę William postanowił odejść z sił zbrojnych" - ogłosił rzecznik prasowy Pałacu Kensington. Książę Cambridge zakończył już swoją ostatnią zmianę jako pilot RAF-u.

William ma od teraz skoncentrować się na swoich obowiązkach rodzinnych, godnym reprezentowaniu monarchii brytyjskiej i pracy w instytucjach charytatywnych. Pomagać mu w tym będzie jego małżonka - księżna Kate.

Według korespondenta BBC Petera Hunta William będzie stopniowo przejmował na siebie coraz więcej "obowiązków związanych z monarchią". Zmiana ma nastąpić w ciągu następnych 12 miesięcy. Pałac Kensington chce, aby zaszła bardzo płynnie.

William nie zostanie od razu "pełnoetatowym księciem" - powiedział Hunt.

Najpewniej przez najbliższy rok William skupi się na pracy dla Królewskiej Fundacji Księcia i Księżnej Cambridge oraz Księcia Harry'ego.

Poszerzy swoją działalność na rzecz ochrony zagrożonych gatunków - ujawnił rzecznik Pałacu Kensington.

Książę William spędził za sterami śmigłowca RAF 1301 godzin. Przez trzy lata uczestniczył czynnie w akcjach ratunkowych. Przeprowadził 156 akcji w wyniku których uratowano 149 ludzi.

Nie wiem, czy jest coś piękniejszego w życiu niż zobaczenie twarzy syna lub córki którym zwraca się rodzica. Człowieka, który jeszcze niedawno był na krawędzi śmierci. To naprawdę potężne uczucie - skomentował William.

Szukasz więcej informacji o Williamie i Kate? Zajrzyj na nasz profil na FB >>

Więcej o: