Fox News zmieniło swój newsroom. Wygląda jak wyjęte z filmu ''Kingsajz'' [ZOBACZ]

Wygląda na to, że Juliusz Machulski tworząc ?Kingsajz? i projektując duży świat wypełniony niedużymi ludźmi, przewidział przyszłość. Jednak mali ludzie, pracujący przy wielkich ekranach to nie kolejny scenariusz polskiej komedii. To rzeczywistość, z którą mają do czynienia dziennikarze stacji Fox News. W poniedziałek pokazali nowy wystrój swojego newsroomu.

Na nagraniu jeden z prezenterów stacji, Shepard Smith, zaprezentował świeżo wyremontowany newsroom Fox News, w ktrórym dziennikarze pracują pod czujnym okiem kamer. Pomieszczenie ma być tłem do programów nadawanych na żywo. Przez to ich praca będzie wyglądała trochę inaczej, niż dotychczas.

 

Pracownicy Fox News zostali pozbawieni standardowych komputerów i monitorów. Zamiast tego posadzono ich przed wielkimi, 55-calowymi ekranami dotykowymi, na których mają śledzić na bieżąco wszystko to, co dzieje się w sieci. Oprócz tego prezenter będzie miał do dyspozycji prawie 12-metrowy multimedialny ekran kontrolowany specjalnym pilotem. Według pracowników stacji takie rozwiązanie ma być w przyszłości używane również w innych, konkurencyjnych redakcjach.

Właśnie tu nasi dziennikarze będą, korzystając z najnowocześniejszych technologii i urządzeń, śledzić i dostarczać Wam informacje, tak szybko, jak to tylko możliwe - powiedział Shepard Smith.

Każdy z wielkich ekranów dotykowych od Microsoftu kosztował ok. 8 tys. dolarów. Jeśli jednak byłoby to niewystarczające, firma przygotowała jeszcze większy model o 82-calowej przekątnej, który kosztuje 87 tys. dolarów.

Jednak wizjonerskie podejście stacji nie spotkało się z ciepłym przyjęciem. Ludzie są dość krytyczni wobec innowacji zastosowanych w newsroomie stacji. Bardzo szybko zareagowali użytkownicy Twittera:

Albo Fox News kupiło gigantyczne iPady, albo zatrudniają bardzo, ale to bardzo małych ludzi - Seth Fiegerman, mashable.com
Szacujemy, że możecie zmieścić 149 nowych iPhone'ów w jednym z tych dziwacznych ekranów dotykowych Fox News - Guardian

Ale to nie koniec negatywnych reakcji. Oto kilka facebookowych komentarzy:

Tyle nowych biurek i ciągle nic ciekawego - Robert Range
Proszę, następnym razem zastąpcie tych ludzi robotami, okej? Dziękuję - Magna Vic
Nie... mogę.... dooooosięgnąć... rogu ekranu... muszę... rozciągać się... dalej... - Horia Negau
Co się stanie, jeśli jeden z tych gości w tle zacznie przeglądać strony porno? - TomNJerry TomNJerry
Bo normalne laptopy są zbyt mainstreamowe - Sergio Daniel

Przewidujemy, że to dopiero początek internetowego naśmiewania się z nowego newsroomu Fox News. Jesteśmy bardzo ciekawi jak ta sytuacja się rozwinie.

Odwiedźcie nas również na Facebooku. Mamy ciasteczka! >>

Więcej o: