Szwecja: Więzień uciekł z zakładu karnego, żeby... udać się do dentysty

Zazwyczaj więźniowie, którzy uciekają z więzienia robią to ze względu na zbyt długą karę, jaka mają przed sobą. Poza tym uciekinierzy raczej nie mają zamiaru wracać do zakładu karnego i zrobią wszystko, żeby uniknąć ponownego osadzenia. Jednak, jak się okazało, ta reguła nie obowiązuje w Szwecji.

Pewien więzień zdecydował się na ucieczkę ze szwedzkiego zakładu karnego z powodu... bólu zęba. Mężczyzna cierpiał tak bardzo, że postanowił sam zadbać o interwencję dentystyczną, bo widocznie więzienna opieka medyczna nie spełniła jego wymogów.

Zamiast poczekać miesiąc do końca wyroku albo zdać się na łaskę i niełaskę więziennego personelu, 51-latek zdecydował, że ucieknie z zakładu o niskim rygorze Östrag?rd w szwedzkim Väners-borgu i uda się do najbliższego dentysty.

Moja twarz była cała opuchnięta. Już nie mogłem tego wytrzymać - powiedział uciekinier lokalnej gazecie.

Gdy udzielono mu pomocy i wyrwano bolący ząb, mężczyzna sam zgłosił się do więzienia, aby odbyć resztę kary. To jednak nie powstrzymało władz więzienia, przed ukaraniem uciekiniera. Do jego wyroku dołożono dodatkowe 24 godziny, te które spędził poza murami zakładu. Wydaje nam się, że było warto.

Chcecie się oderwać od pracy? Zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku >>>

Więcej o: