"Sfinks i piramidy przykryte śniegiem. Pierwszy raz od 112 lat". Na pewno? [ZDJĘCIA]

W Kairze spadł śnieg. Brzmi to dość absurdalnie, ale wydarzyło się naprawdę. Według jednego z internautów, ostatnim razem zdarzyło się to w 1901 roku. Inni przesyłają sobie zdjęcia sfinksa i piramid przykrytych śniegiem. Problem w tym, że to nie jest do końca prawda.

"Pierwszy śnieg od ponad stu lat" brzmi atrakcyjnie, ale niezwykle trudno jest stwierdzić, czy to prawda. Według egipskiego meteorologa cytowanego przez AFP, "jest to pierwsze takie zdarzenie od wielu lat". Wygląda jednak na to, że nie zachowały się żadne historyczne dane, które mogłyby precyzyjnie określić datę ostatniego opadu śniegu.

Jedno jest pewne. Śnieg w Kairze - nawet jeżeli w niektórych częściach miasta bardziej przypominał grad - jest zjawiskiem niezwykle rzadkim. W stolicy Egiptu nawet deszcz jest rzadkością.

Opady wywołały ogromny entuzjazm wśród mieszkańców miasta. Zaczęli masowo wysyłać zdjęcia na Twittera i Instagrama, pokazując m.in. jak bawią się w śniegu i lepią bałwany.

Wielbłądy zniosły śnieg z dumą i godnością. Zdaje się, że zwierzęta te po prostu mają to w genach.

Nie wiemy, czy śnieg faktycznie przykrył piramidy i sfinksa. Wiemy natomiast jedno, krążące po sieci zdjęcia pokazujące zabytki przykryte białym puchem zostały wykonane w Japonii. Dokładniej rzecz biorąc w mieście Tobu, słynącym z parku rozrywki w którym zgromadzono repliki budowli z całego świata.

A tak przy okazji, jakbyście jeszcze nie wiedzieli, jesteśmy też na Facebooku >>>

Więcej o: