Zagłosuj na najlepiej ubranego polityka!

Pięciu polityków, pięć stylów, pięć ikon mody.  Zobacz niepowtarzalne kreacje i zagłosuj na polityka, który ubiera się najlepiej!  

 Nicolas Sarkozy - styl elegancki. Prezydent Francji uważany jest za ikonę politycznej mody. Magazyn "Vanity Fair" umieścił go nawet na liście najlepiej ubranych ludzi na świecie, tuż obok Davida Beckahama i Lenny'ego Kravitza. Eksperci chwałą go m.in. za nowoczesność i gustownie dobrane krawaty. Rzeczywiście: Sarko nie ma na swoim koncie żadnych "modowych" wpadek! Jednak, nie wszyscy lubią przesadną elegancję... Dlatego dla Sarkozy'ego 5 punktów na 10 i zaszczytne piąte miejsce.

Julia Tymoszenko - styl nowoczesno-ludowy. Z jednej strony eleganckie, modne kreacje, z drugiej - staroświecki warkocz zapleciony na czubku głowy. Dla jednych jest prekursorką niepowtarzalnego stylu, dla innych - królową kiczu. Ulubione kolory: czarny, szary, biały i - czasami - pomarańczowy. 6/10 za to, że dzięki wizerunkowi wszyscy ją rozpoznają. Poza tym - podobają nam się warkocze.

Władimir Putin (fot. AP)

Władimir Putin - styltwardziela. Prezydent Rosji miał wiele ciekawych wcieleń. Widzieliśmy go już w lnianych garniturach i kimonie. Jednak jego najsłynniejszy strój to: trapery, bojówki i... nic więcej. Wskazane dodatki: okulary przeciwsłoneczne a'la Matrix i gustowny kapelusz w kolorze khaki. W ręku konieczne męskie akcesorium np. wędka. 8/10 - bo pokazał, że modnym można być nawet bez ubrania!

Jarosław Kaczyński - styl klasyczny. Dla wielbicieli klasyki, którzy nie śledzą najnowszych trendów. W jego szafie dominują ciemne garnitury. Jednak premier w żadnym wypadku nie ubiera się nudno. Jego niepowtarzalny styl to garnitur noszony "na luźno", to znaczy z rozpiętą marynarką lub - na bardziej oficjalne okazje - z rozpiętym guzikiem. Cel zabiegu: premier nie chce być uważany za sztywniaka i eleganta, pragnie połączyć szyk i luz. I doskonale mu się udaje! Za "rozluźnienie" 9/10!

George W. Bush - styl farmerski. Praca w Białym Domu zobowiązuje - trzeba nosić garnitury i eleganckie koszule. Jednak czas wolny prezydent USA spędza na swym rancho w Teksasie. Tam też odbywa się prawdziwy pokaz mody. Prezydent Bush wychodzi do dziennikarzy w niebieskiej koszuli w kratkę i butach kowbojkach, przyłapano go także w kowbojskim kapeluszu (podobny nosi Madonna!) i podkoszulce w stylu vintage. Bosko! Jesteśmy po prostu zachwyceni tym zdjęciem! Miejsce pierwsze i 10/10.

Więcej o: