Głodujący politycy na ulotkach PAH

Aleksander Kwaśniewski ofiarą głodu, Andrzej Lepper hinduskim nędzarzem, niedożywiony Donald Tusk przed afrykańską chatą - to obrazek z ulotki PAH. W ten sposób organizacja chce przypomnieć politykom o ich obietnicach walki z ubóstwem.

Jak pisze krakowska "Gazeta Wyborcza", za pomocą takich obrazków Polska Akcja Humanitarna chce nakłonić polityków do pomagania najuboższym mieszkańcom naszego globu. - Olku, Jarku, Donaldzie, Waldemarze, Andrzeju, Romku, jak byście się czuli w ich skórze? - pytają autorzy ulotek. 

Pod obrazkami wklejono link do petycji PAH:

"Szanowni Panowie! Apelujemy o uchwalenie ustawy o polskiej pomocy rozwojowej. Jest to konieczne, by Polska mogła wypełnić swoje obietnice wobec najbiedniejszych krajów świata - czytamy - Bez ustawy Polsce trudno jest nieść pomoc efektywną, zgodną z aktualnymi wyzwaniami i standardami międzynarodowymi, wynikającymi z członkostwa Polski w ONZ, OECD i UE. Mieszkańcy najbiedniejszych państw świata czekają na naszą ustawę od 2003 roku" - pisze PAH, wołając "Nie prosimy o pieniądze, tylko o Twój głos!".

PAH celowo wystosowała apel w trakcie kampanii wyborczej. W końcu trzeba przypomnieć politykom, że już od dawna obiecują poparcie dla ustawy, która pozwoli skuteczniej walczyć z ubóstwem w krajach Trzeciego Świata. Jak najbardziej - popieramy!

Więcej o: