Gry komputerowe - idealne lekarstwo dla seniorów!

Coraz więcej naukowców przyznaje: niektóre gry komputerowe opóźniają proces utraty pamięci. Apelujemy więc do wnuczków: nie zabierajcie babciom dowodu, kupujcie im gry! 

Jak pisze dziennik "Polska", wczoraj magazyn "Neurology" opublikował raport naukowców, z którego wynika, że pamięć dużo szybciej tracą osoby wykształcone, starsze i cierpiące na chorobę Alzheimera. Osoby uczące się dłużej są bardziej narażone na utratę pamięci. To mało pocieszające wnioski, szczególnie dla studentów i naukowców.

Nie trzeba jednak od razu rzucać szkoły . Demencji starczej można zaradzić. Jak? Grając regularnie w gry komputerowe! Nie tylko wspomagają one pamięć, ale także ćwiczą koncentracje i sprawność umysłu - pisze "Polska".

Wygląda na to, że radykalnych przeciwników gier komputerowych będzie coraz mniej . W końcu oni także są lub będą emerytami i mogą kiedyś bardzo potrzebować gier. A komputerowe zabawy dla seniorów cieszą się coraz większą popularnością. "Brain Age", gra wypuszczona przez Nintendo, która ćwiczy pamięć i wskazuje wiek Twojego umysłu, sprzedaje się świetnie. Na rynku pojawiają się nowe propozycje dla babć i dziadków. Nie pozostaje nic innego, jak kupować, grać i świętować setne urodziny w świetnej formie .

Oto, jak przy pomocą komputera można ćwiczyć pamięć i sprawność umysłu:

Więcej o: