''Z komórką do grobu'' i inne ''ostatnie'' życzenia

Wielu ludzi planuje przed śmiercią swój własny pogrzeb. Bardzo dokładnie. Czego życzą sobie najczęściej?  

Age Concern, federacja organizacji charytatywnych zajmujących się problemami osób starszych, przeprowadziła badania na temat oczekiwań co do własnego pogrzebu. Oto kilka najpopularniejszych życzeń:

6. Pochowajcie mnie ze wszystkimi moimi oszczędnościami . Wiemy, ze trzeba szanować ostatnie życzenia, jednak to jest co najmniej dziwne. Po co brać pieniądze do grobu? Nie mamy pojęcia.

5. Chcę zostać pochowany we własnym ogrodzie . My chyba byśmy miel obawy przed takim pochówkiem nigdy nie wiadomo, co stanie się z ogrodem po naszej śmierci...

4. Chcę zostać skremowany nago . To rzeczywiście dość logiczna prośba. Wiadomo, jest wielu niekompetentnych ludzi i takie rzeczy warto zastrzec wcześniej.

3. Upewnić się, że na pewno nie żyję . Niektórzy odczuwają silny strach przed obudzeniem się w trumnie. To chyba efekt niektórych horrorów. Ale lepiej być przezornym i upewnić się na 100%. Jak odpowiadali ankietowani, ktoś powinien przyłożyć im lusterko do ust.

2. Chcę być pochowany razem z telefonem komórkowym . Tak na wszelki wypadek. Trzeba pamiętać, by telefon był naładowany i schowany tak, by łatwo go było sięgnąć.

1. Po skremowaniu prochy mają zostać wsypane do urny wraz z prochami moich zwierząt - to zdecydowanie najbardziej popularne życzenie. Wiedzieliśmy, że Brytyjczycy są bardzo przywiązani do swoich zwierzaków domowych. Choć nie sądziliśmy, że aż tak bardzo...

Więcej o: