Ekspert: Zwierzęta i ich właściciele są podobni!

Zdarza się spotkać właściciela, który wygląda zupełnie tak samo jak jego pies (ewidentne w przypadku pudli). Brytyjski psycholog twierdzi, że zwierzęta domowe i ich opiekunów łączą też cechy charakteru i że to podobieństwo rośnie z czasem.  

Na prośbę Richarda Wisemana, prawie 2,5 tysiąca posiadaczy kotów, psów, rybek, ptaków i gadów opisało cechy swego charakteru oraz usposobienie swego pupila. Porównując je, Wiseman zauważył, że w 20 procentach przypadków opis właściciela i zwierzęcia zawierał właściwie te same cechy. Dwukrotnie częściej miało to miejsce u tych osób, które miały swoje zwierzę dłużej niż siedem lat - podaje "Daily Telegraph".

- To tak jak w małżeństwie. Ludzie zaczynają podobnie wyglądać i mieć podobne cechy. Możliwe, że mamy do czynienia ze zbliżonym efektem - skomentował psycholog.

"Telegraph" przytacza też inne zbieżności uchwycone w badaniach. Aż 37 procent hodujących rybki zdecydowanie uznało się za szczęśliwych. Znacznie mniej takich znalazło się wśród właścicieli kotów i psów - odpowiednio 24 i 22 procent. Jako lubiący się bawić określiło się 40 procent "psiarzy" - i tylko dwa procent właścicieli gadów. Posiadacze kotów uznają się zaś za godnych zaufania i wrażliwych. Wniosek? Najlepiej jest mieć rybki, psa i kota. Gady nie rokują dobrze...

Zastanawiamy się, jaki charakter ma właściciel tego kota:

Znalazłeś w sieci coś fajnego na Deser? Wyślij nam linka !

Więcej o: