Eksperci: Kufel piwa po wysiłku to samo zdrowie!

Nie ma to jak wypić piwo po wyczerpującym meczu z kolegami, prawda? Hiszpańscy naukowcy chyba też tak sądzą, bo właśnie udowodnili, że wypity w takich okolicznościach kufelek może być bardzo zdrowy! 

- Hiszpanie twierdzą, że w przypadku odwodnienia zawodnika, piwo działa lepiej niż woda! - pisze brytyjski "Daily Telegraph".

- Bąbelki w piwie zmniejszają uczucie pragnienia, a wysoka zawartość węglowodanów pozwala szybko uzupełnić stracone kalorie - wyjaśnia profesor Manuel Garzon z uniwersytetu w Granadzie.

Profesor Garzon poprosił grupę studentów o wykonanie wyczerpujących ćwiczeń w temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza. Po wysiłku połowa badanych dostała kufel piwa , połowa - taką samą ilość wody. Badacz na specjalnej konferencji prasowej ogłosił, że efekt nawodnienia był nieco lepszy u osób, które wypiły piwo.

Teorię Garzona potwierdził kardiolog Juan Antonio Corbalan, który współpracował m.in. z Realem Madryt . - Piwo jest świetne po wysiłku. Od dawna rekomendowałem profesjonalnym sportowcom napoje na bazie jęczmienia - mówi.

No to do dzieła...

Zobacz: Jeszcze więcej Deseru w Deserze!

Znalazłeś w sieci coś fajnego na Deser? Wyślij nam linka !

Więcej o: