Lista obelg, o której mówił Jarosław Kaczyński naprawdę istnieje!

Spis został przygotowany przez... Centrum Informacyjne Rządu. I liczy kilkaset stron!

- Dostałem spis wypowiedzi szefa PO z ostatnich dwóch lat i nie mam ani jednej, która by się nie nadawała na proces. Pozwiemy również Stefana Niesiołowskiego, wolność słowa nie oznacza obrażania - powiedział premier. Przyznajemy, nie wierzyliśmy, że Jarosław Kaczyński otrzymał potężny raport, w którym precyzyjnie odnotowano wypowiedzi polityków PO krytykujące PiS. A jednak!

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" , spis zawiera podrozdziały m.in.: "Ataki PO na PiS. Wybór, październik 2005-2007", "PO - różne ataki", "Ataki PO na PiS. Październik 2005 - październik 2007", "Ataki personalne polityków PO na polityków PiS. Wybór, październik 2005 - październik 2007". Można odnieść wrażenie, iż są to tytuły rozdziałów monografii naukowej. Czyżby któryś z posłów PiS przez dwa lata zawodowo zajmował się językiem Platformy Obywatelskiej? Nie mamy pojęcia.

Według raportu najbardziej obrażanym politykiem PiS jest Jarosław Kaczyński. Wypowiedzi na jego temat zajęły aż 12 stron! Dla porównania Lechowi Kaczyńskiemu poświęcono 5 stron, Zbigniewowi Ziobrze trzy, a Przemysławowi Gosiewskiemu "tylko" jedną.

Jakie "obelgi" znalazły się w obszernym spisie? Oto kilka przykładowych wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego (jak można dowiedzieć się z raportu poseł PO obraził premiera 22 razy!) :

- ''Nimi często powodują kompleksy, osobiste urazy, taka małostkowość czy nawet mściwość'' (listopad 2005 r.)

- ''To jest to, co panowie Kaczyńscy lubią najbardziej: szukać haków, kogoś zastraszyć, przekupić, zaszantażować'' (czerwiec 2006 r.)

- ''Władza w Polsce przeszła w ręce ambitnych, mściwych, kłótliwych i charakteropatycznych bliźniaków'' (lipiec 2006 r.)

A to odnotowane "obelgi" autorstwa Donalda Tuska:

- ''Wadą braci Kaczyńskich jest to, że coś razem zbudować przychodzi im niezwykle trudno'' (październik 2005 r.)

- ''Największą winą Kaczyńskich, pomijając ich obsesje i szaleństwa, jest to, że konserwują namiętnie pozostałości socjalizmu. Kaczyńscy żałują, że socjalizmu jest tak mało'' (wrzesień 2007 r.).

Naszym czytelnikom polecamy lekturę całego spisu.  Sprawdźcie, jakich zwrotów lepiej nie używać i kiedy ugryźć się w język... Nigdy nic nie wiadomo, może ktoś w PO już zaczął spisywać podobny raport?

Zobacz: Jeszcze więcej polityki w Deserze!

Znalazłeś w sieci coś fajnego na Deser? Wyślij nam linka!

Więcej o: