Najdroższy obiad w Londynie: 1 tys. funtów za 7 dań

Jedna z londyńskich restauracji wprowadziła do karty zestaw obiadowy dla jednej osoby w stałej cenie 1000 funtów. Jest to londyński rekord - informuje agencja Reutera.  

Restauracja "Vivat Bacchus" twierdzi, że powyższa cena za 7-daniowy zestaw wcale nie jest wygórowana. Za tę sumę klient dostanie m.in. wódkę i 7 kieliszków wina, w tym porto z 1963 r. i Chateau Lafite Rothchild, które kosztuje 700 funtów za butelkę.

- Ludzie lubią rozpieszczać sami siebie w czasie wolnym. Wszystko jest piękne. To trochę dekadencki posiłek. Nie można go jeść codziennie, bo umarłoby się na atak serca - mówi współwłaścicielka restauracji Naleen Strauss.

Wśród dań w zestawie jest m.in. kawior, makaron z homarem w 40- letnim armaniaku , ręcznie krojona szynka hiszpańska Joselito Gran Reserve oraz stek z grilla z cebulową marmoladą. Zestaw został wprowadzony do jadłospisu na życzenie bogatych klientów z City, którzy domagali się wspaniałego posiłku za "okrągłą sumę".

Strauss przyznaje jednak, że restauracja wybrała nie najlepszy moment na rekordową nowość w menu, gdyż zestaw wprowadzono tuż przed "czarnym poniedziałkiem" 21 stycznia , kiedy to nastąpiło globalne załamanie na giełdach.

Na wszelki wypadek "Vivat Bacchus" ma też w ofercie coś dla osób lubiących mniej okrągłe sumy, np. zestaw obiadowy za 14,50 funtów.

Więcej o: