Morderstwo doskonałe

"Młotek, samochód, a może walec?" , "Jak najwygodniej i najskuteczniej zniszczyć mienie państwowe?", "Co przypadkowo miał w ręku minister, gdy zepsuł mu się komputer?". Wiemy, że setki z Was zadają sobie teraz te pytania. A Deser zawsze zauważa potrzeby swoich czytelników! Oto ranking Narzędzi, które Zrobią z Twojego Laptopa Jesień Średniowiecza.   

"Rozpłatany dysk", obudowa do wymiany, dziwne wgniecenia - koszt naprawy służbowego komputera Ziobry przekracza cztery tysiące złotych. W podobnym stanie jest laptop asystenta oraz niesprecyzowana liczba służbowych komórek poprzedniej ekipy z Ministerstwa. Co mogło spowodować te przypadkowe zniszczenia?

Może samochód?

"Telefon mi wypadł i przejechał po nim samochód" - miał, według RMF FM, napisać w notatce służbowej jeden z urzędników. Co dzieje się ze służbowym urządzeniem elektronicznym rozjeżdżanym przez auto? Sprawdziliśmy...

...i jesteśmy rozczarowani. Samochód przejeżdża po laptopie dwoma kołami, słychać cichy zgrzyt... i nic! Komputer rozlatuje się dopiero, gdy reporter Gazeta.pl z nadludzką siłą uderza nim o ziemię. Metody nie polecamy. Nie przynosi spodziewanych rezultatów i jest ryzykowna, bo wymaga wspólnika za kółkiem. Nieświadomy niczego kierowca mógłby przecież ominąć laptopa/telefon, który przypadkowo wypadł nam na ulicę.

A może niszczarka?

Nic prostszego! Tak to sobie wyobrażamy: wchodzisz do biura, potykasz się na nierówności dywanu, lecisz i lądujesz na niszczarce. Na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, telefon, który trzymałeś w prawej dłoni, wpada do urządzenia. Kciukiem lewej dłoni przypadkowo naciskasz przycisk.

Ale czy niszczarka jest w stanie przemielić telefon? A komputer? Zaczęło się obiecująco, a wszystko na nic... Tę metodę polecamy wyłącznie do tajnych dokumentów.

Czyżby młotek?

- To nie jest tak, jakby laptop spadł z biurka, tylko raczej tak, jakby ktoś walił w niego młotkiem - mówił w piątek minister Ćwiąkalski. Ale co on może wiedzieć? On nie jest fachowcem. Fachowcami jesteśmy my! Sprawdziliśmy:

O wiele lepiej. To nam się podoba! Metoda z młotkiem jest wygodna i tania, a efekt zadowalający. Niestety, nie potrafimy sobie wyobrazić sytuacji, w której można uderzyć w coś młotkiem trzydzieści cztery razy, a później mówić, że to przypadek. Dlatego młotek zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z walcem.  

Walec daje 100 procent pewności. I nie ma nic prostszego niż zgubić laptop na placu budowy.

Więcej o: