Żołnierz wyjechał na wakacje i wrócił jako... kobieta

Żołnierze z bazy w Gratkorn w Austrii byli w szoku, gdy okazało się, że ich kolega Gregor wrócił z wakacji jako kobieta - donosi portal austrianews. To pierwsza taka sytuacja w austriackiej bazie.   

Gregor, 46-letni kapitan, wziął trzy miesiące urlopu. Jak mówił, musiał odpocząć z powodu nadmiaru stresu.

Po wakacjach koledzy z wojska nie zobaczyli już Gregora. Mężczyzna poddał się operacji zmiany płci. Do bazy wrócił już jako kobieta - Jasmin.

Na szczęście austriackie prawo dopuszcza kobiety do służby wojskowej. Zadecydowano, iż Jasmin pozostanie kapitanem i jej obowiązki się nie zmienią. Austriackie ministerstwo obrony całkowicie poparło to stanowisko.

- Akceptujemy tę bardzo osobistą decyzję - powiedział przedstawiciel ministerstwa. A my mamy nadzieję, że ta postawa będzie przykładem dla ministrów i władz wojskowych z innych krajów.

Więcej o: