Szczyt głupoty: ukradł przewód pod napięciem!

Brytyjska policja od soboty poszukuje złodzieja, który wykazał się wyjątkowym brakiem rozumu. Zamierzał ukraść kabel elektryczny wykonany z miedzi. Co w tym niezwykłego? O próbie dokonania przestępstwa świadczy... piłka do metalu zaplątana w przewód pod napięciem 11 tys. wolt!  

- Kompletna głupota przecinania przewodów elektrycznych powinna być oczywista dla każdego - powiedział Phil Wilson, kierownik działu obsługi klientów Central Networks, lokalnego dostawcy prądu. - Używając piłki do metalu musieli spowodować duży huk. Przewody spaliły się w kilka sekund , a stopiona miedź spadła na złodziei jak deszcz... Możemy tylko przypuszczać, że opuścili miejsce przestępstwa w dużym pośpiechu o własnych siłach lub z pomocą wspólników - dodaje.

Niedoszły złodziej lub złodzieje, oprócz piłki, zostawili na miejscu przestępstwa również zapaloną latarkę. Przestępca, który ciął przewód musi być w bardzo kiepskim stanie. Jednak poszukiwania w pobliskich szpitalach jak dotąd nie przyniosły rezultatu. - Może mieli szczęście i udało im się w porę uciec - wyraziła przypuszczenie rzeczniczka policji w Derbyshire.

Z powodu próby kradzieży prawie 800 mieszkańców wioski Creswell przez kilka godzin miało odcięty prąd . Złodzieje przewodów i instalacji elektrycznych często przyczyniają się do poważnych wypadków i przerw w dostawie prądu.

KONKURS NA NAJFAJNIEJSZĄ NADESŁANĄ WIADOMOŚĆ MIESIĄCA! Znalazłeś w sieci coś fajnego? Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Masz śmieszne zdjęcia? NAPISZ!

Wszystkich kandydatów do zwycięstwa znajdziesz TUTAJ >>

Więcej o: