Lech Kaczyński zostanie Kociarzem Roku? Głosuj!

Lech Kaczyński został nominowany do zaszczytnego tytułu Kociarza Roku 2007!    

Kandydaturę prezydenta wskazali czytelnicy magazynu "Kot". Jak pisze "Gazeta Wyborcza" , wszystko rozstrzygnie się na niedzielnej gali w Pałacu Kultury i Nauki, której patronuje Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak się okazuje, Lech Kaczyński jest nominowany do tytułu Kociarza Roku już po raz trzeci. - To za jego stołeczne czasy. Ludzie pamiętają, że utworzył stanowisko pełnomocnika ds. zwierząt i ile zrobił dla warszawskich kotów. Jest szczególnie popularny wśród karmicielek ulicznych kotów, które dzięki niemu dostają puszki karmy od miasta - tłumaczy "Gazecie Wyborczej" Albert Kurkowski, redaktor naczelny miesięcznika "Kot".

Ale to nie wszystko. W 2003 "Gazeta Wyborcza" opisała niecodzienny apel Lecha Kaczyńskiego do administratorów, dozorców i warszawiaków. Prezydent wzywał ich do otwierania okien piwnicznych, gdy złapią mrozy. Proponował też budowę specjalnego schroniska dla kotów, bo "potrzebują hektarów terenu z drzewami, krzakami, miejscem do spania i specyficznym ogrodzeniem" - pisze "Gazeta" .

Lech Kaczyński w walce o tytuł zmierzy się z szefową Stowarzyszenia Miłośników Kotów "Jedynka", dyrektorką schroniska dla zwierząt w Łodzi i założycielką katowickiej fundacji For Animals.

Werdykt w najbliższą niedzielę podczas warszawskiej gali z okazji Światowego Dnia Kota.

A oto ulubiony kot prezydenta - Rudolf :

Rudolf (fot. Agencja Wyborcza.pl)

Więcej o: