Nawiedzony dom w Wielkiej Brytanii, miasto zatrudnia egzorcystę

Duchy nawiedziły ostatnio jeden z domów komunalnych w Easington, w Wielkiej Brytanii. Przynajmniej tak twierdzą jego mieszkańcy. Przestraszeni lokatorzy zagrozili wyprowadzką, a urzędnicy... ściągnęli ezgorcystę.  

Przedstawiciel rady miasta Easington w hrabstwie Durham potwierdził informację o zatrudnieniu przez miasto parapsychologa . Taką niezwykłą decyzję wymusili mieszkańcy domu komunalnego, niepokojeni przez złośliwego ducha .

Rodzina Fallon, zamieszkująca nawiedzony dom, skarżyła się na dobiegające ze strychu odgłosy wystrzałów, przedmioty latające w powietrzu i nagle trzaskające drzwi . Zawiadomiona policja nie odkryła przyczyny tych zjawisk. Wtedy mieszkańcy zwrócili się do parapsycholożki, Suzanne Hadwin po pomoc, a do rady miejskiej o udział w kosztach.

- Pierwszy raz musieliśmy przedsięwziąć takie środki zaradcze - mówi rzecznik rady. - Najemcy byli skrajnie wyczerpani. Dlatego uznaliśmy, że będzie to jak najbardziej uzasadnione działanie - tłumaczy. Urzędnicy wyłożyli połowę ze 120 funtów wynagrodzenia ekspertki od duchów. Dzięki temu rodzina Fallonów nie musiała się wyprowadzać , a miasto oszczędziło pieniądze, które musiałoby wydać na mieszkanie zastępcze.

Suzanne Hadwin łączy kłopoty udręczonych mieszkańców z morderstwem, które miało miejsce w tym domu przed wielu laty. Parapsycholożka musiała skorzystać z pomocy swojego rosyjskiego przewodnika duchowego i kilku aniołów, aby wypędzić złe moce z nawiedzonej nieruchomości. Radni zapewniają, że rodzina Fallonów odzyskała teraz spokój i nadal zajmuje ten sam dom. Dlatego zdaniem urzędników pieniądze miasta zostały dobrze wydane.

Więcej o: