Piwo o smaku ryby?

Brytyjski browar Shepherd Neame wypuścił ostatnio piwo, w którym zasmakuje każdy miłośnik ryb. Morski posmak ma trunek o nazwie Scallop Stout.  

Większość ludzi po wypiciu kilku piw zaczyna się lekko zataczać. Zupełnie jak na statku. Teraz będą mogli winę za to uczucie zrzucić na morskie skorupiaki, z których zrobiono piwo. Rybne piwo - to jest to!

- Ma lekko przydymioną nutę i morski posmak , ale nie smakuje, jak ryba - zapewnia właściciel browaru, Stewart Main. Scallop Stout ma moc 3,7%. Powstało z zastosowaniem tradycyjnych metod produkcji. Innowacją jest dodatek małży w trakcie warzenia. Pomysł użycia skorupiaków przyszedł do głowy Stewartowi Main po odwiedzeniu festiwalu małży w Rye w hrabstwie East Sussex.

Dodatek substancji występującej w pęcherzu pławnym ryb wzmacnia morski posmak i czyni trunek bardziej przezroczystym. Browar Shepherd Neame planuje również wypuszczenie na rynek piwa krabowego i o smaku ślimaka , zwanego pobrzeżkiem (gatunek ślimaka morskiego, zbierany m. in. na wybrzeżu do celów kulinarnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii). Smacznego.

KONKURS NA NAJFAJNIEJSZĄ NADESŁANĄ WIADOMOŚĆ MIESIĄCA! Znalazłeś w sieci coś fajnego? Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Masz śmieszne zdjęcia? NAPISZ!

Wszystkich kandydatów do zwycięstwa znajdziesz TUTAJ >>

Więcej o: