Brytyjscy żołnierze aresztowani, bo... zrobili striptiz

Ośmiu brytyjskich żołnierzy, przebywających na szkoleniu w Norwegii, trafiło do aresztu. Powód? Panowie zrobili striptiz w lokalnym barze.   

27 lutego żołnierze z Wielkiej Brytanii wybrali się do baru Sfinx w norweskim mieście Harstad. Według relacji świadków, mężczyźni przyszli do baru pijani. Zachowywali się skandalicznie, na miejscu zaczepiali klientki baru - donosi norweska prasa. Jeden z żołnierzy krzyknął w pewnym momencie "Naked Bar!" (czyli: nagi bar). Zaraz po tym wszyscy zrzucili z siebie ubrania.

Jak pisze "The Daily Mail", "Naked Bar" to rodzaj zabawy "przy alkoholu". Zasady są proste: po wydaniu okrzyku wszyscy obecni zrzucają ubrania. Tym razem goście baru nie mieli ochoty uczestniczyć w grze. Ktoś wezwał policję. Mężczyźni zostali aresztowani.

- Byli pijani, sprawiali problemy w barze - powiedział Gair Pederson, przedstawiciel policji w Harstad. - Ale jesteśmy już przyzwyczajeni do radzenia sobie z takimi wybrykami brytyjskich żołnierzy - dodał.

Sprawa została nagłośniona przez norweskie media. Jak pisze "The Daily Mail", lokalni mieszkańcy w rozmowach z dziennikarzami, narzekali na chamskie zachowanie brytyjskich żołnierzy stacjonujących w bazie niedaleko Harstad.

Brytyjski minister obrony potwierdził dzisiaj: norweska policja aresztowała ośmiu żołnierzy z Wielkiej Brytanii. Wszyscy zostali wypuszczeni po zapłaceniu kaucji. Żołnierze wrócili już do kraju. Minister zapewnił, że żołnierze poniosą konsekwencje. - Traktujemy tą sytuację bardzo poważnie - powiedział.

Więcej o: