Nowy sposób na legalnego "dymka" w barze: zostać aktorem

W niektórych amerykańskich barach wszyscy klienci są aktorami, a cały lokal sceną teatralną. I nie chodzi tutaj o nową formę wyrazu artystycznego, ale o... obejście zakazu palenia. W stanie Minnesota obowiązuje on w restauracjach i innych miejscach publicznych. Jednak dozwolone jest palenie papierosów przez aktorów uczestniczących w przedstawieniu.   

Pisaliśmy już o sposobach palaczy na obejście zakazu palenia miejscach publicznych. Oto jeszcze jeden. Wystarczy nakłonić klientów do aktorstwa .

- Świat jest teatrem, aktorami ludzie - cytat z Szekspira można usłyszeć w barach Minnesoty . Już około 30 lokali w całym stanie walczy w ten sposób z wprowadzonym w zeszłym roku zakazem palenia. Prawo dopuszcza palenie papierosów przez aktorów w trakcie przedstawienia i tę lukę wykorzystują właściciele i klienci barów. Pojawiły się afisze zapowiadające "spektakle", klienci zaczęli przychodzić w kostiumach i zyskali sobie dumne miano aktorów.

Teatralne wieczory pozwoliły właścicielom barów odrobić straty poniesione na jesieni zeszłego roku. Wszyscy zapewniają, że obroty powróciły do normalnego poziomu sprzed zakazu.

Najpopularniejszą sztuką w repertuarze jest... "Przed zakazem" . Aktorzy głównie improwizują, odgrywając siebie samych sprzed 1 października ubiegłego roku, czyli sprzed wprowadzenia zakazu. Stanowy Departament Zdrowia próbował zdjąć tę sztukę z afisza, ale bez powodzenia. Przedstawienie trwa.

Więcej o: