Bohaterka ukarana, bo była na wagarach

15-latka zatrzymała autobus szkolny, który jechał bez kontroli kierowcy. Władze szkoły zamiast ją pochwalić, zawiesiły dziewczynę w prawach ucznia. W chwili, kiedy ratowała życie 40 innych dzieci dzielna nastolatka powinna być w szkole.

Amanda Rouse, uczennica szkoły średniej w Marina, w stanie Kalifornia jechała w środę rano autobusem szkolnym razem z 40 innych uczniów ze szkoły podstawowej. W pewnym momencie z przerażeniem zauważyła, że kobieta kierująca pojazdem gwałtownie skręciła, spadła z siedzenia i uderzyła się w głowę. Na szczęście dzielna nastolatka nie straciła przytomności umysłu. Rzuciła się do stanowiska kierowcy i wyhamowała pędzący autobus.

W wypadku nikt nie został ranny. Skończyło się zaledwie na stłuczce z dwoma zaparkowanymi samochodami.

Władze szkoły najwyraźniej nie doceniły odwagi dziewczyny. Feralnego dnia Amanda źle się poczuła w szkole. Postanowiła opuścić część zajęć i poprosiła kierowcę szkolnego autobusu o podwiezienie do domu. Dyrekcja szkoły uznała, że nawet uratowanie zdrowia i życia innych ludzi nie usprawiedliwia wagarów.

- Ma problemy w szkole, ponieważ podjęła złą decyzję - mówi babcia nastolatki, Sally Correll. - Ale nie mogę przestać wierzyć, że była tam, gdzie Opatrzność chciała - dodaje.

Więcej o: