Ktoż jest najpiękniejszym wielbłądem na świecie?

Nietypowy konkurs piękności rozpoczyna się w Abu Dhabi.

Abu Dhabi już nie długo stanie się centrum piękna. I to nie byle jakiego piękna, bo wielbłądziego. Konkurs jest częścią festiwalu poświęconego tym zwierzętom. Cała impreza ma na celu zachowanie i promowanie kulturę regionu.

Wybór najpiękniejszego z wielbłądów nie będzie łatwy. Do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zjeżdża się około 10 tys. zwierząt z Omanu, Kuwejtu, Kataru, Bahrajnu i Arabii Saudyjskiej. Będą one prezentowane przed specjalną komisją, złożoną z wybitnych ekspertów od wielbłądów. Pula nagród wynosi prawie 9,5 miliona dolarów. Do wygrania jest też 100 samochodów.

- Zachowanie bogatego dziedzictwa naszego państwa i przekazanie go następnym pokoleniom jest jednym z najważniejszych zadań, jakie przed nami stoją. Chcemy w ten sposób połączyć naszą piękną przeszłość ze świetlaną przyszłością - mówi Mohammed al-Mazrouei, organizator festiwalu.

Pomimo tego, że wielbłądy nie są już niezbędne do przeżycia na płw. Arabskim, są one wciąż bardzo chętnie hodowane, coraz częściej specjalnie na konkursy piękności. W niektórych państwach regionu najbardziej znane wielbłądy, które wygrały wiele turniejów, stają się prawdziwymi gwiazdami.

Więcej o: