"Naga" promocja książki o nudystach: wstęp tylko bez ubrania

Nietypową formę promocji wybrał wydawca najnowszej książki o nudystach w NRD. Fragmenty książki przeczyta... naga modelka, a wstęp na imprezę zarezerwowano tylko dla golasów.   

Przed upadkiem muru berlińskiego ruch naturystów prężnie rozwijał się we wschodniej części Niemiec. Opowiada o tym niedawno opublikowana książka Thomasa Kupfermanna " Sommer, Sonne, Nackedeis" (Lato, słońce, golasy). Autor wykorzystała w swojej pracy zdjęcia i wspomnienia nudystów "tamtych czasów".

"Naga" promocja książki miała odbyć się 1 kwietnia w księgarni w mieście Pasewalk w północno-wschodnich Niemczech. Aby zapewnić prywatność uczestnikom spotkania, właściciel księgarni Helmut Maass obiecał szczelnie zasłonić okna wystawowe . Jednocześnie zapewnił, że pomieszczenia są dobrze ogrzewane i na pewno nikt spośród słuchaczy nie zmarznie. Doradził jednak ciepłe ubranie w drodze do księgarni, ze względu na wiosenne chłody panujące w Niemczech.

Czyżby "naga" promocja świadczyła o odradzaniu się ruchu naturystów w Niemczech? Przypominamy, że jedno z niemieckich biur podróży planuje latem organizację specjalnych wycieczek samolotowych dla nudystów .

Więcej o: