Nicolas Sarkozy sprawił, że Brytyjczycy coraz bardziej dbają o urodę

Nicolas Sarkozy wywarł duże wrażenie na Brytyjczykach. Nie dość, że wypromował buty na obcasie dla mężczyzn, to jeszcze wpłynął na popularność zabiegów plastycznych wśród przedstawicieli płci brzydkiej.   

Mężczyźni w Wielkiej Brytanii coraz bardziej dbają o wygląd. Zabiegi i operacje plastyczne są coraz popularniejsze - podaje brytyjska medyczna grupa badawcza. Zjawisko to określa się mianem "syndromu Sarkozy'ego" , od nazwiska prezydenta Francji, który poślubił dużo młodszą od siebie kobietę.

Badania przeprowadzono na zlecenie Harley Medical Group , brytyjskiej sieci klinik, zajmujących się chirurgią plastyczną. Od stycznia do marca, w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku, o 57 proc. wzrosła liczba panów zgłaszających się na porady dotyczące zastrzyków botoksowych . Liczba operacji pomniejszania piersi zwiększyła się o 42 proc. w porównaniu z 2007 rokiem, a na zabiegi mikrodermabrazji (odnowy tkanki skórnej) zgłasza się o 43 proc. więcej Brytyjczyków.

- Chirurdzy uważają, że dla większości mężczyzn motywacją, by zgłosić się na operację plastyczną, był młody wiek ich nowych partnerek - podkreślają naukowcy. - Podwaja się to wraz z syndromem Sarkozy'ego (...), podczas drugiego ślubu z dużo młodszą kobietą, gdy różnica wieku wynosi 10-20 lat - dodają.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ma 53 lata. Jego druga żona Carla Bruni skończyła czterdziestkę.

Więcej o: