Wypełnij formularz podatkowy przy piwie

Wyobraź sobie, że jesteś w pubie. Z głośników płynie muzyka Rolling Stones'ów, tuż obok ktoś gra w rzutki. Jest miło i przyjemnie. Siedzisz przy stole, przed tobą kufel piwa i... doradca podatkowy, który wypełnia twoje zeznanie. Niemożliwe? A jednak.    

Tavern Tax to pierwsze biuro podatkowe , które oferuje swoje usługi w pubie . Prowadzi je licencjonowany doradca podatkowy, Carmine Sodora . Od 2005 roku przez 10 tygodni poprzedzających 15 kwietnia, czyli ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego w Stanach Zjednoczonych w weekendowe popołudnia i wieczory przenosi swoje biuro do lokalnych pubów.

Nietypowy doradca nie słyszał o kimś, kto by oferował podobne usługi. - Zawsze mówię do klientów: Gdzie jest twoje piwo? Ja nie mogę się napić, ale ty tak - mówi mężczyzna.

30-letni Carmine Sodora pomaga wypełniać zeznania podatkowe w lokalach Hoboken, niewielkiego miasta w stanie New Jersey. Wcześniej pracował w barach Nowego Jorku. - Chciałem rozwinąć swoją działalność. Jestem nastawiony na obsługę przede wszystkim określonej grupy osób młodych profesjonalistów, czyli yuppies - wyjaśnia Sodora.

Wieczorem urządza swoje biuro w irlandzkim pubie, zawieszając nad stołem szyld z nazwą "Tavern Tax". Na stole stawia zdjęcie roześmianych przyjaciół, laptop i lampę. Zrelaksowani klienci siadają przed nim jedną ręką trzymając papiery, a drugą kufel piwa.

- Tutaj jest przyjemniejsza atmosfera. Nikt nie lubi zajmować się podatkami - zapewnia Juliet Murphy, mieszkanka Hoboken. - Płacenie podatków mniej boli , jeśli można połączyć to z czymś, co lubisz - dodaje.

Więcej o: