Najtańsze piwo świata: 40 groszy!

Czas wreszcie zająć się poważnymi sprawami. Strona internetowa pintprice.com zestawia ceny piwa z 158 krajów aby stworzyć ranking miejsc przyjaznych dla piwoszy. Gdzie najtaniej? Gdzie najdrożej?  

Jak podaje The Sun , ruszyła specjalna strona internetowa, gdzie można sprawdzić średnie ceny piwa w wielu miastach na całym świecie. Strona jest współtworzona razem z jej użytkownikami - każdy może wysłać informację o tym, ile ostatnio zapłacił za kufelek.

Ile zapłacimy w Opolu? A w Kabulu albo na Jamajce? Wszystko to można sprawdzić wchodząc na stronę pintprice.com .

Niestety, najtańsze piwo świata jest poza zasięgiem szarego Europejczyka. Już za 40 groszy można napić się piwa w Somalii . Jak wiadomo, nie jest to obecnie najbezpieczniejsze miejsce na świecie. Podobne ceny piwosze natrafią w Wietnamie, Kongo, Etiopii, na Filipinach i w Korei Północnej.

Wyspy Lagunowe , gdzie piwo jest niewiele droższe od tego w Somalii lezą na Oceanie Spokojnym . Większość populacji to rybacy, a same wyspy mogą przestać istnieć przez podnoszenie się poziomu światowych mórz. Można więc powiedzieć, że jeśli gdziekolwiek ma być tanie piwo, to właśnie tam.

A co z najwyższymi cenami ? Najwięcej z portfela muszą wysupłać miłośnicy piwa w Monako , które kosztuje tam... 30 złotych ! W czołówce niechlubnego rankingu znalazły się też takie państwa jak Norwegia czy Francja .

Na razie strona ma wartość jedynie porównawczą, ponieważ mało kto jest w stanie pozwolić sobie na lot na drugi koniec świata po tani browar...

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS!

Więcej o: