Kosma Nykiel: Jak zaczęła się jego kariera?

Deserowy przegląd prasy. 11-letni Kosma Nykiel z Bałut wygrał 500 tysięcy złotych w teleturnieju "Eureko, ja to wiem!". Kiedy startował w konkursie mieszkańcy Łodzi gorąco mu kibicowali. W finale zrobił ogromne wrażenie na telewidzach z całej Polski. Jak zaczęła się kariera Kosmy?   

Jego rodzice opowiedzieli o tym "Super Expressowi".

- Kosma podszedł do sprawy na luzie - powiedział Witold Nykiel, tata chłopca. - Powtarzał, że chce wygrać tylko wymarzonego laptopa i może wracać do domu. Pół miliona go specjalnie nie interesowało - dodał.

Rodzice Kosmy opowiedzieli dziennikowi o genialnym dziecku. - Od zawsze miał niesamowite pragnienie zdobywania wiedzy. (...) Gdy miał dwa lata, wprowadził nas w osłupienie, układając bardzo skomplikowaną zabawkę. Chociaż mówić zaczął dopiero w wieku 3 lat, brał już do rąk książki i godzinami je oglądał.

- Denerwowało go chyba, że nie rozumie, co jest w środku napisane, więc w zeszycie przepisywał z nich całe zdania. W ten sposób sam, mając pięć lat, nauczył się płynnie pisać i czytać - dodają.

- Kupujemy mu ok. 650 książek rocznie, zawyżając w ten sposób statystyki czytelnictwa. W domu mamy ich już 4 tys. - powiedziała mama 11-latka.

Chłopcu bardzo serdecznie gratulujemy. I mamy nadzieję, że młodzi ludzie z całej Polski wezmą z niego przykład.

Od redakcji: Bardzo przepraszamy Kosmę i jego najbliższych za niefortunne sformuowanie tytułu naszej wiadomości. Napisaliśmy, że Kosma czyta rocznie 650 książek. Jego rodzice powiedzieli jedynie, że mniej więcej tyle książek kupują rocznie. Za błąd jeszcze raz bardzo przepraszamy.

Więcej o: