4 dni pracy i... wolne?

Kto z nas nie chciałby pracować mniej? Właśnie zbliża się długi weekend. Wyobraźcie sobie, że macie taki co tydzień! W USA powoli jest wprowadzany krótszy tydzień pracy.  

Urzędnicy eksperymentują z nowym sposobem na oszczędności . Rosnące ceny paliw w USA i na całym świecie prowadzą do niestandardowych rozwiązań. Czasem, aby biznes był opłacalny trzeba ciąć koszty , do tego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Niecodziennym dla nas rozwiązaniem jest jednak wprowadzenie 4 dni pracy w tygodniu.

- Kiedy tylko możemy, pracujemy do czwartku . 10 godzin dziennie pozwala nam zredukować koszty i obniżyć zanieczyszczenie środowiska - mówi Mike Cummings, właściciel warsztatu.

Sam pomysł na dłuższy weekend nie jest zupełnie nowy. W czasach kryzysu paliwowego lat 70-tych pojawiały się podobne koncepcje. Dziś są one realizowane w praktyce. Miasta w różnych stanach czy całe hrabstwa dają swoim obywatelom więcej wolnego . Przodują w tym stany Newada, Arizona i Kalifornia. W stanie Wirginia Zachodnia rozważa się wprowadzenie 4 dni pracy dla wszystkich pracowników budżetówki.

Czy to się uda? Nie wiadomo. Trzeba jednak zaznaczyć, że władze w końcu zrobiły coś dla swoich wyborców.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS !

Więcej o: