Ucieczka z więzienia? Tylko za pomocą łyżki!

Oto historia niczym z dobrego filmu akcji: 30 więźniów uciekło z Gwinejskiego więzienia. Nie była im potrzebna pomoc z zewnątrz, materiały wybuchowe, czy broń. Poradzili sobie, używając jedynie łyżek do wykopania tunelu pod murami więzienia.   

Miasto N'Zerekore, położone w południowo-wschodniej Gwinei borykało się ostatnio z ciężkimi deszczami. Teraz musi zająć się skutkami trudnych warunków pogodowych. Jednym z nich jest masowa, niezwykle brawurowa ucieczka z miejskiego aresztu.

W wyzwoleniu się zza krat pomogło grupie więźniów podtopienie przez deszcze murów odgradzających ich od wolnego świata. Pierwszym krokiem ucieczki było zrobienie liny z koszul i prześcieradeł . Posłużyła ona do wyjścia przez okno z cel położonych wysoko ponad ziemią. Gdy cała grupa już była na dole, w ruch poszły łyżki.

Bardzo szybko powstał tunel , który szczęśliwie poprowadził więźniów do wolności. Niestety, nie są znane dalsze losy 36 uciekinierów. Ciekawe czy w ucieczce też pomogą sobie równie pospolitymi przedmiotami?

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS !

Więcej o: