Nowy teleturniej: zostań politykiem!

Oto dla naprawdę odważnych. Startujący wprawdzie nie śpiewają, ani nie popisują się niesamowitymi umiejętnościami. Co więc jest w nim strasznego? Uczestnicy wcielają się w rolę polityków. Poddani są serii przerażających debat i testów. Nagroda to 50 tys. dolarów i tytuł "Następnego Wielkiego Przywódcy"

Telewizyjne teleturnieje są coraz bardziej pomysłowe. Nikogo nie interesuje już zwykły teleturniej - telewizja ma robić ze zwykłych ludzi gwiazdy. Kanadyjczycy poszli o krok dalej - postanowili poprzez teleturniej wyłonić przyszłego premiera swojego kraju.

Program "Następny Wielki Przywódca" (The Next Great Leader) zrobił furorę w Kanadzie, teraz przygotowania do jego emisji prowadzi niemiecka telewizja ZDF. Co w oryginalnym teleturnieju urzekło Kanadyjczyków?

Cała zabawa polega na wyłonieniu w castingu kandydatów na polityków - pisze w piątek dziennik "Der Tagesspiegel". 4 osoby wyłonione w eliminacjach stają do boju w prawdziwych debatach. Prezentują swoje pomysły na rozwój kraju oraz stają przed prawdziwymi wyborami - przeprowadzanymi przez publiczność zgromadzoną w studiu. Głosujący wybierani są przez specjalistyczną firmę prowadzącą badania opinii publicznej tak, aby zapewnić reprezentatywność wskazań.

Skojarzenia z programami w stylu Idola , czy "Britan's Got Talent" są oczywiste i jak najbardziej na miejscu.

Według dziennika "Der Tagesspiegel", program "Następny Wielki Przywódca" pozwala upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: łączy debatę i edukację polityczną z wysoką oglądalnością.

Jednak, jak wskazuje przykład kanadyjski, niesie ze sobą pewne rozczarowania: młodzi i zdolni kandydaci na przyszłych przywódców za bardzo wzorują się na obecnych politykach, imitują ich gesty, styl przemawiania i powtarzają te same banały - ocenia dziennik.

Tutaj możesz obejrzeć najlepsze fragmenty ostatniej edycji programu.

Programy pokroju Idola , czy "Britan's Got Talent" wypromowały już kilka gwiazd, takich jak Paul Potts . Kto wie, może w tym przypadku uczestnik teleturnieju zostanie wielkim politykiem?

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS!

Więcej o: