Najdłuższe cygaro świata ma 45 metrów

Skręcenie tego giganta zajęło kilka dni ciężkiej pracy, ale udało się. Rekord został pobity.     

Jeszcze w czwartek wydawało się, że kubański mistrz skręcania cygar, Jose Castelar nie da rady pobić rekordu swojego odwiecznego rywala, Portorykańczyka Patricio Pena. A jednak.

Kubańczyk zużył ponad 42 kg najwyższej jakości tytoniu . Ze względu na długość skręcanego cygara potrzebował też pomocy 4 asystentów. Rekordowe dzieło ma ponad 5 cm grubości. Powstało z okazji turystycznych targów, które odbyły się w piątek w Hawanie.

Ale nie jest to pierwsze, tak niezwykłe cygaro Jose Castelara. 64-letni Kubańczyk nauczył się skręcać tytoń w wieku 5 lat i od tej pory całym sercem oddaje się temu zajęciu. Należą do niego trzy wcześniejsze rekordy : w 2001, 2003 i 2005 roku.

Najdłuższe cygaro świata będzie jednak trudno wypalić. Podobnie jak wcześniejsze giganty zostanie zamknięte w szklanej gablocie.

Zobacz , jak powstawało rekordowe cygaro.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ. Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS !

Więcej o: