Pomnik... pijanej świni?

Pomniki kojarzą się nam zazwyczaj z wybitnymi osobistościami - politykami lub artystami. Ukraińcy postanowili w oryginalny sposób zaprzeczyć temu stereotypowi przez wystawienie monumentu... pijanej świni

W mieście Komsomolsk we wschodniej Ukrainie stanie pomnik pijanej świni - podała w środę ukraińska agencja informacyjna UNIAN. Skąd ten pomysł? Świnka ma być przestrogą przed nadużywaniem alkoholu.

"Świnia ta będzie uosobieniem ludzi, którzy piją jak świnie" - wytłumaczył autor projektu Ołeh Riabo. Trzeba przyznać, że jest to sugestywny pomysł, który może spełnić swoją edukacyjną rolę.

Pomnik stanie obok miejscowego baru o nazwie "Łasunka" (Łakomczucha). Rzeźba będzie przedstawiała zwierzę, leżące na brzuchu z rozłożonymi na boki nogami i ryjem w korycie.

Nie jest to pierwszy zaskakujący i oryginalny monument wystawiony w Komsomolsku. Miasto ma już pomniki: Świętego Mikołaja, Sprzedawczyni Pestek Słonecznikowych i Hydraulika (raczej nie polskiego).

Chcielibyśmy zaproponować władzom miasta kolejne postaci, które warto uwiecznić. Nie zrobimy tego jednak, no bo co może konkurować ze Świętym Mikołajem i pijaną świnią?

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS!

Więcej o: