Największy rysunek świata - dosłownie!

Ludzka kreatywność nie zna granic. Wydaje się, że najbardziej pomysłowi są artyści. Po co rysować zwykły autoportret? Można przecież mieć wielki autoportret! Wielki? No to może... największy na świecie? Może... wielkości całego świata?  

Szwed Erik Nondenankar wpadł na dosyć oryginalny pomysł. O ile namalowanie swojego autoportretu nikogo nie szokuje, to bycie autorem największego obrazu stworzonego kiedykolwiek przez człowieka - to już jest intrygujące.

Tego obrazu nie kupicie na aukcji . Co więcej - nikt go nie kupi, nawet jeśli będzie miał bardzo dużo pieniędzy.

Dlaczego? Bo nietypowy obraz ma długość 110 tys. kilometrów, przebiega przez 62 kraje świata na 6 kontynentach . Jest to największy obraz kiedykolwiek stworzony przez człowieka.

Jak to możliwe? Pomysł jest banalny. Młody Szwed zbudował walizkę z nadajnikami GPS, którą wysłał do samego siebie firmą kurierską DHL . Otrzymała ona bardzo szczegółowy plan podróży po całym globie, łącznie ze współrzędnymi geograficznymi. Walizka co kilka minut zapisywała swoje położenie . Te dane były przesyłane na komputer Erika, który wraz z podróżą jego przesyłki obserwował powstawanie swojego portretu. Przez specyfikę wykorzystania nadajników jak pędzla, kontury obrazu musiały być naszkicowane jednym pociągnięciem . Walizka podróżowała po całym świecie przez 55 dni.

Tutaj zobacz krótki film dokumentalny o niezwykłym projekcie:

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS !

Więcej o: