Nowy sposób na reklamę: rozdawanie pieniędzy

Tego nie wymyśliliby najwięksi specjaliści od marketingu. Pisarz i biznesmen w jednym Tung Waringin aby wypromować swoją nową książkę zrzuci 10 tys. dolarów z samolotu. Ma za dużo pieniędzy?  

Indonezyjski pisarz Tung Desem Waringin ma oryginalny pomysł na biznes. Już dawno stwierdził, że tradycyjne metody reklamy nie będą odpowiednie dla jego książek.

Nowe dzieło pana Waringina reklamowane będzie przez rozdawanie pieniędzy - dosłownie. Autor zrzucił równowartość 10 tys. dolarów z samolotu . Niestety, nie dostał pozwolenia na przelot nad stolicą Indonezji, Dżakartą. Deszcz pieniędzy spadł więc tuż za granicami miasta.

- Wolę oddać te pieniądze ludziom , niż wydać je na zwykłą, nieudaną kampanię - powiedział rzecznik prasowy agencji reklamowej odpowiedzialnej za całe przedsięwzięcie.

Książki pana Waringina to poradniki podejmujące tematykę technik motywacyjnych. Ciekawe kiedy zabierze się za napisanie podręcznika marketingu ...

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ. Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: