Poznajcie nasze dzieci: Lego, Veranda, Elvis i Metallica

Kolejna para Szwedów wygrała sądową batalię o imiona dla dzieci. Urzędnicy nie chcieli pozwolić na nadanie dzieciom nieco kontrowersyjnych imion. Walka była bardzo zacięta, ostatecznie zwyciężyła rodzicielska kreatywność...

Szwedzkie prawo zabrania nadawania dzieciom imion, które mogą być dla nich wstydliwe. Pomimo tego Szwedzi wciąż chcą, aby ich pociechy nosiły wyjątkowe, oryginalne imiona - może nie przebiją chłopaka, któremu na imię Batman Bin Suparman , ale bardzo się starają. 

Ostatnia sprawa to odmowa przyznania imiona "Lego" dla nowonarodzonego dziecka. O ile tu sąd administracyjny postawił na swoim, to nie wszyscy mieli takie szczęście.

- Rozmawialiśmy o wielu imionach, i Elvis pojawił się jakoś naturalnie. Wbrew pozorom nie jesteśmy wielkimi fanami tego piosenkarza - mówią rodzice dziewczynki, która jest imienniczką króla rock and rolla.

Okazuje się, że mała Elvis już ma problemy z kreatywnością mamy i taty. Zastrzeżenia do jej imienia mieli między innymi w urzędzie skarbowym.

O ile "Elvis" lub "Lego" wydają się nieco dziwne, to "Metallica" jest dla nas kompletnie niezrozumiałe. Rodzice (oczywiście noszący zwyczajne imiona - Karolina i Michael) tłumaczyli się, że chcieli w ten sposób uczcić ulubiony zespół.

Dlaczego nie mogli sobie kupić koszulki?

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NASna deser.pl@gazeta.pl!

Więcej o: