Kaszkiety zakazane w brytyjskich pubach

Co komu przeszkadzają tradycyjne czapki Brytyjczyków? Okazuje się, że są one zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Kaszkiet musi być zabroniony, bo utrudnia identyfikację przez system miejskiego monitoringu.  

W angielskim hrabstwie Yorkshire nie wolno w pubach mieć na głowie czapki. Zakaz Został budzi wiele kontrowersji zarówno wśród właścicieli pubów jak i ich klientów. Kaszkiet jest w hrabstwie tradycyjnym nakryciem głowy noszonym przez mężczyzn i wielu z nich tak łatwo nie zrezygnuje.

Jak policja uzasadnia wprowadzenie rygorystycznego zakazu ? Funkcjonariusze wysuwają przykład banków i poczt, gdzie zakaz noszenia czapek funkcjonuje od dawna. Przed jego wprowadzeniem często nagrania z kamer ochrony były bezużyteczne, właśnie przez kaszkiety zasłaniające twarze.

- Kazać komuś z Yorkshire, żeby zdjął kaszkiet jest dosyć głupie. To nasza tradycja i nawyk . Ja często gdy wracam do domu zapominam zdjąć moją czapkę i siedzę w niej przed telewizorem - komentuje spór Dickie Bird, 75-letni miłośnik pubów i kaszkietów. I dodaje: Te czapki grzeją w głowę i sprawiają, że wyglądasz dobrze.

Oczywiście zgadzamy się z panem Birdem i żałujemy, że angielskie puby mają coraz trudniejsze życie.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: