Najstarszy dług w historii oddany po 400 latach

Oto ważna lekcja: każdy dług trzeba spłacić. Nawet rodzina królewska musi spłacać zaciągnięte zobowiązania. Książe Karol uregulował długi zaciągnięte przez jego przodków prawie 400 lat temu. Wierzyciele zgodzili się nie naliczać odsetek.  

Książę Karol spłacił rodzinny dług sięgający XVII wieku , choć bez odsetek. Zaciągnął go w 1651 roku król Karol II Stuart, jeszcze jako król Szkocji, u tradycyjnych dostawców umundurowania z Worcester.

Uroczystość wręczenia 453 funtów i trzech szylingów odbyła się we wtorek w siedzibie cechu w Worcester.

Karol II zamówił na kredyt u rzemieślników tysiące mundurów dla żołnierzy, którzy mieli zmierzyć się z armią Olivera Cromwella. Jednak jego wojsko zostało rozgromione w bitwie pod Worcester i król musiał uciekać do Francji. Na tron wrócił po dziewięciu latach w 1660 roku, jednak i wtedy nie spłacił długu .

Trwające 15 lat u dworu starania przyniosły rezultaty i książę Karol zdecydował się "w geście dobrej woli" uregulować dług. Gdyby spłacił go z odsetkami, suma przekroczyłaby 47 tysięcy funtów.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: