Niesamowite: wieżowiec, który się rusza

Pierwszy na świecie ruchomy wysokościowiec ma powstać w Dubaju. 80 niezależnie poruszających się pięter nada budynkowi plastyczny, nieustannie zmieniający się kształt - zapowiada jego architekt.  

''Dynamic Tower '' - tak ma nazywać się niesamowity wieżowiec. Jego konstrukcja będzie składać się z 80 apartamentów - informuje BBC. Każdy będzie obracał się niezależnie od innych.

- Jest to pierwszy budynek, który obraca się, porusza i zmienia swój kształt - opisał swoje dzieło David Fisher, włoski architekt na konferencji prasowej w Nowym Jorku. - Ten budynek nigdy nie wygląda tak samo - dodał.

Wieżowiec będzie miał 420 m wysokości . Apartamenty zostały tak zaprojektowane, żeby mogły obracać się o 360 stopni. Obrót jednego piętra będzie trwał od 1 do 3 godzin. Mechanizm działa dzięki 79 gigantycznym turbinom wiatrowym , które umieszczone są pomiędzy piętrami. Ilość wytworzonej przez turbiny energii wystarczy na całkowite zaopatrzenie budynku w prąd.

Apartamenty mają kosztować od 3,7 mln do 36 mln dolarów. Podobny, 70-piętrowy wieżowiec planowany jest również w Moskwie. Koszt budowy drapacza chmur w Dubaju oceniany jest na ok. 700 mln dolarów . Praca mają się zakończyć w 2010 roku.

Projekt budynku został zaprezentowany we wtorek w Nowym Jorku. Relację z konferencji możesz zobaczyć TUTAJ>>

Zobacz też najdziwniejsze budynki świata.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: