Chce zmienić nazwisko na Piep***yć Cenzurę

Przykro nam, że musieliśmy użyć niecenzuralnych słów w tytule tego artykułu, ale to nie nasza wina. Mężczyzna z Los Alamos w stanie Nowy Meksyk naprawdę chce się tak nazywać. Amerykański sąd ma jednak wątpliwości, czy taka zmiana jest możliwa.  

Nie jest to pierwsza tak zaskakująca zmiana nazwiska w Stanach Zjednoczonych. Niedawno inny Amerykanin, Steve Kreuscher zmienił imię i nazwisko na Ufamy Bogu. Mężczyzna z Los Alamos, którego obecne nazwisko jest równie ''mówiące'' i brzmi Variable (Zmienny) , wybrał sobie trochę mniej przyzwoitą dewizę. F*** Censorship - tak po angielsku miałoby brzmieć nazwisko tego Amerykanina.

Jednak sąd stanowy, a w piątek również sąd apelacyjny w Nowym Meksyku odrzucił jego prośbę. Sędzia Nan Nash uznał, że zaproponowane nazwisko jest ''nieprzyzwoite, obraźliwe i nieprzystające do powszechnie przyjętych norm obyczajowych''.

Pan Zmienny argumentował, że odrzucenie jego wniosku jest niedopuszczalną interwencją cenzury państwa. Nie zgodzili się z tym sędziowie sądu apelacyjnego. - Nie uważamy, żeby działania sądu okręgowego naruszyły prawa wnioskodawcy do swobody wypowiedzi - napisali w orzeczeniu.

Prawo regulujące zmianę nazwiska zostało doprecyzowane w 2004 roku - przez ten sam sąd, na prośbę tego samego mężczyzny. Wnioskodawca uzyskał wtedy akceptację na zmianę nazwiska z Snaphappy Fishsuit Mokiligon (nie podejmujemy się tłumaczenia) na obecne - Variable. Naszym zdaniem lepiej by było, gdyby pan Zmienny nie zmieniał już więcej nazwiska.

Przeczytaj też o innych dziwnych imionach nadawanych dzieciom i dorosłym.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: