Śmieszne: Australijski premier jest potomkiem... złodzieja bielizny

W opublikowanym niedawno raporcie możemy przeczytać, że daleki przodek australijskiego premiera Kevina Rudda był znany z okradania dzieci z ich bielizny. Do Australii, która była jeszcze wtedy brytyjskim więzieniem został wysłany za kradzież torebki cukru!  

Badanie genealogii

premiera

Australii Kevina Rudda trwało rok. Zostało ono zlecone lokalnej społeczności mormonów, którzy znani są z precyzji i dokładności tego typu badań. Wyniki wprawdzie nie są wstrząsające, w końcu zdecydowana większość Australijczyków może pochwalić się podobnym pochodzeniem. Ale żeby premier pochodził od złodzieja dziecięcej bielizny ?

Czego jeszcze można się dowiedzieć o najważniejszym polityku Australii? Jego prababcia przybyła do Australii w wieku 12 lat, skazana za obrabowanie koleżanki z sukienki . Jakby tego było mało, jeden z pradziadków Rudda, wspomniany już złodziej bielizny, otrzymał wyrok za "bezprawne pozyskanie torebki cukru ".

- Badanie rodzinnej historii pomaga nam zrozumieć problemy , z którymi borykali się nasi przodkowie. Oni zmagali się z przeciwnościami losu abyśmy teraz mogli cieszyć się dobrobytem - powiedział członek grupy zajmującej się badaniem genealogii premiera, Terry Vinson.

Jak mówią sami Australijczycy - przestępcza przeszłość już nie jest dla nich powodem do wstydu . Wręcz przeciwnie, wielu z dumą opowiada historie rodzinne, zazwyczaj podobne do tej, którą pochwalić się może Kevin Rudd.

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: