Ile tu jest cegieł? Oto najgłupsze pytania zadawane przez turystów

Oto wpadki jakich mało! Jak podaje "Daily Telegraph",  stowarzyszenie "English Heritage" opublikowało listę najśmieszniejszych,  pytań, z którymi musieli zmierzyć się przewodnicy oprowadzający wycieczki po zabytkach. Czy to najgłupsi turyści świata?  

Stowarzyszenie "English Heritage" opiekuje się zabytkami Wielkiej Brytanii . Aby zadbać o wiedzę historyczną wśród Brytyjczyków, organizacja postanowiła zachęcić ich do zadawania dowolnej liczby pytań podczas wycieczek do zamków i innych ważnych dla historii Wysp miejsc. Efekt chyba trochę zaskoczył pomysłodawców akcji - okazało się, że zwiedzającym puściły wszelkie hamulce i zasypali przewodników prawdziwym gradem pytań, niestety - często niezbyt przemyślanych .

Oto lista najśmieszniejszych z nich :

- Jak długo trwa dożywotnie członkostwo? - Turysta bardzo chciał zostać członkiem "English Heritage"...

- Czy to jest zamek Drakuli?

- To nie jest dom Ozzy'ego Osbourna?

- Ile tu jest cegieł?

- Gdzie możemy zobaczyć małpy?

- O której wyłączacie mgłę? - Ten turysta najwyraźniej myślał, że brytyjska pogoda i krajobraz to sztuczny wytwór obliczony na przyciągnięcie podróżnych...

- Gdzie są  hobbity?

- Czy ten zamek jest nadmuchiwany?

I na koniec nasze ulubione: - Dlaczego w Anglii budowaliście tak dużo zrujnowanych zamków ? - Bardzo chcielibyśmy zobaczyć minę przewodnika, gdy musiał tłumaczyć, że nikt nie budował ruin.

Pomimo tych mrożących krew w żyłach rezultatów, szefostwo "English Heritage" jest niezłomne i zamierza kontynuować kampanię na rzecz dążenia do wiedzy. Jak powiedziała szefowa działu edukacyjnego w stowarzyszeniu: - Pytanie to jedyna droga, aby zdobyć wiedzę .

ZOBACZ WIĘCEJ:

"Czy jestem w ciąży?": Najczęściej zadawane pytania w Internecie

Ten turysta nie miał pytań - skoczył z 3 piętra i przeżył, bo był... PIJANY!

Najdziwniejsze skargi na biura podróży: "Plemniki w basenie" i inne...

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: