Pingwin otrzymał tytuł szlachecki!

Jego kariera w wojsku jest wzorowa - ciągłe awanse i medale dają mu wyjątkowy status w norweskim wojsku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nasz bohater nie był... pingwinem! Ptak jest maskotką norweskiej Straży Królewskiej.  

Reuters: Pingwin szlachcicem! | wideo

Nils Olav III na pierwszy rzut oka jest jednym z wielu pingwinów w edynburskim ZOO. Zwiedzający nie zawsze to wiedzą, ale Nils jest naprawdę wyjątkowy - w końcu jest maskotką reprezentacyjnej jednostki norweskiej armii. Co więcej, jest już trzecim z kolei pingwinem, który pełni tą zaszczytną rolę. Jego dziadek został do niej wybrany jeszcze w latach 70-tych.

Norwescy żołnierze odwiedzają Nilsa za każdym razem, gdy pojawiają się w Edynburgu na słynnym wojskowym festiwalu. Dowódca jednostki twierdzi, że  zwierzę zawsze rozpoznaje kolegów z wojska.

Pingwin odziedziczył po poprzednikach medal za wzorową i długą służbę w wojsku. Teraz armia postanowiła uhonorować Nilsa w najlepszy z możliwych sposobów. Jak? Na wczorajszej uroczystej ceremonii pingwin za pozwoleniem króla Haralda V otrzymał tytuł szlachecki. Nils dokonał inspekcji jednostki w której służy, po czym został przyjęty w poczet elitarnego grona.

- On uwielbia być w centrum uwagi . Jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnym awansem Nilsa. Cieszymy się także, że obywatel Szkocji z takim poświęceniem służy w armii Norwegii , co jeszcze bardziej zbliża nasze kraje do siebie - powiedział kapitan Rune Wilk, członek Straży Królewskiej.

KONIECZNIE ZOSTAŃ Z NAMI!

Szok: Włożyła głowę w paszczę krokodyla... Zobacz jak to się skończyło!

Wpadka: Nie zorientowała się, że nosiła nietoperza W STANIKU przez 5 godzin

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: