Monopoly: Gdynia na planszy!

Gdynia jako jedyne miasto z Polski znalazła się na pierwszej międzynarodowej planszy Monopoly Świat! Gdynia zwyciężyła w międzynarodowym głosowaniu, w którym padło ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów!

Na początku bieżącego roku, przez 6 tygodni mieszkańcy z całego globu oddawali głosy na 68 najpiękniejszych miast świata. Jednocześnie zgłaszali do konkursu miasta, które nie znalazły się na liście głównej.

Polacy zgłosili m.in. Gdynię i swoim zaangażowaniem wprowadzili ją do gry! Od teraz Gdynia będzie znana w ponad 50 krajach całego świata, a jej nazwa zakorzeni się w 37 językach. Tyle bowiem wersji językowych Monopoly Świat zostanie wydanych już na jesieni.

- Wywalczyliśmy prawo do jednej z dwóch tzw. dzikich kart! Drugą otrzymało Tajpej -  cieszy się rzeczniczka Urzędu Miasta w Gdyni , Joanna Grajter.

Poza Gdynią na planszy znajdą się: Montreal, Ryga, Kapsztad, Belgrad, Paryż, Jerozolima, Hongkong, Pekin, Londyn, Nowy Jork, Sydney, Vancouver, Szanghaj, Rzym, Toronto, Kijów, Istambuł, Ateny, Barcelona, Tokio i Tajpej.

Wśród 68 miast-kandydatów wskazanych przez producenta gry była także stolica Polski. - W głosowaniu radziła sobie bardzo dobrze: przed utajnieniem głosowania była na 29. pozycji. Hasbro doceniło wysiłki internautów i umieściło na planszy obok pól z nazwami miast także pole o nazwie "Lotnisko Warszawa". To doskonała promocja dla Polskiń - ocenia Klaudia Rakowska z firmy reprezentującej Hasbro w Polsce.

Więcej o: