Kurski: Majewski w Sopocie chciał być sympatyczny

Deserowy przegląd prasy: "Dziennik" postanowił zapytać Jacka Kurskiego o jego wrażenia z koncertu w Sopocie, na którym Szymon Majewski pozwolił sobie na żarty z polityka PiS. Działacz opozycji nie ma wątpliwości, że publiczność go wygwizdała, bo po prostu "ludzie generalnie nie lubią polityków". A Majewski? "Starał się być sympatyczny"...  

Na pewno pamiętacie kontrowersyjne żarty z Jacka Kurskiego, które zaserwował publiczności festiwalu w Sopocie

Szymon Majewski

. Komik już miał okazję się z nich wytłumaczyć, "Dziennik" postanowił więc zapytać się

Kurskiego

o jego pogląd na niecodzienny incydent.

Okazuje się, że pomimo nieprzyjemnego żartu, Jacek Kurski nie czuje do Majewskiego urazy . Co więcej, politykowi podobały się dowcipy prowadzącego - "starał się być sympatyczny". Zastanawia się tylko skąd Majewski wiedział, że działacz PiS jest na koncercie . Polityk Prawa i Sprawiedliwości przyszedł na koncert jako osoba prywatna, a nie delegat partii. Kurski domyśla się, że ktoś prowadzącemu musiał powiedzieć.

Zapytany o wprowadzony niedawno przez władze jego formacji politycznej bojkot stacji TVN polityk nie ma sobie nic do zarzucenia.

- Nie wiedziałem, że to jest festiwal TVN, bo przestałem je rozróżniać. Chodzę na większość festiwali sopockich (...) Myślałem, że to impreza telewizji publicznej - mówi pewny siebie Kurski. Zapytany o ewentualne konsekwencje dyscyplinarne ze strony partii poseł nie ma wątpliwości: - Nie wyobrażam sobie tego.

Dziennikarz przeprowadzający wywiad celnie zauważa, że Kurski "wesoło machał do kamery". I na to podchwytliwe pytanie polityk ma gotową odpowiedź: - Machałem do narodu, a nie do TVN .

Okazuje się, że ostatecznie incydent wyszedł Jackowi Kurskiemu na dobre . Pomimo nieprzyjemnego wygwizdania w tłumie znalazło się wiele osób, które chciały zrobić sobie zdjęcie z posłem. - Wychodziłem pół godziny, bo tyle razy proszono mnie o wspólne zdjęcia. Od połowy koncertu byłem uwielbiany - podsumował Kurski.

MAMY DLA CIEBIE WIĘCEJ:

Prezes TVP: Seks mnie nakręca!

Kuba Wojewódzki na wojnie z PiS: Która partia jest najbardziej obciachowa?

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: