Dlaczego niedźwiedzie polarne w Japonii są... zielone?

To pytanie od ponad 2 miesięcy dręczy gości ogrodu zoologicznego w środkowej Japonii. Knut i Flocke na pewno nie mogą spać po nocach.  

Futro trzech misiów w zoo Higashiyama w Nagoya powinny być w tym samym kolorze, co wszystkich normalnych, zdrowych niedźwiedzi polarnych - śnieżnobiałe. Tymczasem jest... zielone.

Misie przybrały trawiasty kolor w lipcu i nie wygląda na to, żeby szybko wróciły do zwykłego wyglądu. Zaniepokojonych uspokajamy - tym razem nie jest to sprawka zielonych przybyszy z kosmosu. Wszystkiemu winne są letnie upały.

Widok dziwnie ubarwionych niedźwiedzi polarnych budzi zrozumiały niepokój gości ogrodu o stan zdrowia misiów. - Zwiedzający wydają się być zszokowani tym kolorem. Codziennie musimy odpowiadać na pytanie, dlaczego niedźwiedzie są tak zielone - mówi agencji AP Masami Kurobe, przedstawiciel zoo Higashiyama.

Wysokie temperatury w lipcu i sierpniu spowodowały większy niż zwykle rozrost glonów w basenie, w którym niedźwiedzie szukają ochłody. Dodatkowo rzadsze zmiany wody związane z prowadzonymi w zoo pracami remontowymi spowodowały zabarwienie wody i futra misiów na zielono.

Według Kurobe naturalny biały kolor wróci dopiero w listopadzie, kiedy zmniejszy się ilość glonów w basenie niedźwiedzi.

Dla porównania - tak wyglądają BIAŁE niedźwiedzie polarne w zoo w Wiedniu:

KONIECZNIE ZOBACZ TEŻ:

Słodkie zdjęcia malutkiej i śnieżnobiałej Flocke

Miś Knut podrósł i... pożarł żywcem 10 karpi! I jeszcze się oblizał...

Nawet duży i groźny miś czasem się boi - malutki piesek wystraszył 3 potężne niedźwiedzie

Więcej o: